17 Лютого, 2023, 17:53

У 60 з 134 кримінальних проваджень у справах Майдану закінчуються строки давності, у 22 з них вже цьогоріч — ГПУ

На встановлення справедливості по десятках справ Майдану залишаються лічені місяці. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив представник Офісу Генерального прокурора України Олексій Донський.

«Якщо відкинути ті справи, де вже є вироки, є 134 кримінальних провадження. Майже у половині з них, це 60 справ, закінчуються строки. Це стосується справ про тяжкі злочини, бо особливо тяжкі не входять — там немає строків давності. Якщо особа переховується і є спеціальна процедура, так само немає строків давності. Так от, 60 справ: з них у 22 справах строки давності закінчуються вже у листопаді-грудні цього року, і ще 38 справ — січень-лютий наступного року», — повідомив Донський.

«Що можемо зробити? Не розраховувати на хорошого прокурора, суддю чи сумлінного адвоката. Умови мають бути змінені законодавчо. Хоча б по тих 65 справах: подивилися, де строки давності закінчуються, — і все, засідання по 2 рази на тиждень, визначати не по п’ятнадцять хвилин і не по півгодини. Якщо навіть повітряна тривога, зупинили, закінчилася повітряна тривога, продовжили. Так ми зможемо їх дослухати», — підкреслив представник ГПУ.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini