13 Листопада, 2023, 17:07

У 2023 році виникло 2267 пожеж внаслідок порушення експлуатації пічного та газового опалення: у ДСНС надали рекомендації, як вберегтися під час опалювального сезону 

Від початку року внаслідок порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації пічного та газового опалення сталося 2627 пожеж, під час яких загинули 124 людини, з яких четверо дітей, та 97 осіб отримали травми, серед них четверо дітей. Зокрема, в жовтні сталося 133 такі пожежі, під час яких загинуло 5 осіб, травмовано 9, з них – одна дитина.

Такі дані під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ озвучив пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий.

Зокрема він зауважив, що найбільшу кількість пожеж через порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації печей та газового обладнання зафіксовано у Київській (308), Вінницькій (181) та Черкаській(168) областях.

Водночас Олександр Хорунжий зазначив, що крім здійснення профілактичних рейдів та відпрацювань житлового населених пунктів задля того, аби запобігти пожежам та травмуванню людей в опалювальний період, у ДСНС розробили поради, які стосуються поводження з різними категоріями приладів.

Зокрема, це стосується використання електрообігрівальних приладів. Так, у ДСНС наголошують:

– Не слід застосовувати для обігріву приміщень саморобні електроприлади;

– Не варто вмикати в мережу одночасно багато електроприладів, позаяк це може призвести до перенавантаження електромережі, короткого замикання та, як наслідок, пожежі;

– Забороняється використовувати електрообігрівальні прилади для сушіння одягу; 

– Не можна залишати електрообігрівальні прилади без нагляду;Крім того, ознайомитися з рекомендаціями ДСНС щодо експлуатації пічного опалення та приладів, які використовуються, зокрема, під час відключення електроенергії, можна за посиланням.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini