Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради, Медіацентр Україна-Укрінформ
Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради, Медіацентр Україна-Укрінформ
31 Січня, 2023, 17:07

У 2023 році передбачено 1 млрд 560 млн грн державної та 420 млн доларів міжнародної підтримки аграрних проєктів — Всеукраїнська аграрна рада

Цьогоріч держава виділить понад півтора мільярди гривень на підтримку аграрного сектору, також буде залучено кошти від міжнародних банківських систем. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

«Усі державні кошти, які в довоєнний період часу отримували товаровиробники, зараз сконцентровані на воєнному бюджеті. Незважаючи на це, на 2023 рік все ж таки є фінансування під проєкти в аграрному напрямку. Ми говоримо про 1 млрд 560 млн грн, з яких 1 млрд буде направлено на підтримку садівництва і тепличних господарств. Близько 200 млн піде на підтримку нового напрямку — в Україні почали створюватися об’єднання водокористувачів для тих регіонів, де особливо потребують поля зрошення. Значна частина коштів буде йти на підтримання малих сімейних фермерських господарств. Окремо є ще система за рахунок міжнародних банківських систем: близько 420 млн доларів має бути виділено по цій програмі. Йде перекриття кредитування в рамках програми „5-7-9“. Окремо будуть програми на підтримку вирощування поголів’я великої рогатої худоби в невеличких господарствах. А також буде здійснюватися підтримка на 1 гектар, як це було в 2021 році», — зазначив Марчук.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini