Фото Медіацентр Україна – Одеса: Таїса Абозіна, заступниця директора департаменту освіти і науки Одеської обласної військової адміністрації
26 Вересня, 2023, 18:15

У 2023 році на Одещині створено 4 нових навчально-практичних центри

В Одеській області працює 37 навчально-практичних центри (НПЦ) на базі закладів професійно-технічної освіти. Вони були створені за кошти державного і обласного бюджетів, а також соціальних партнерів. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса повідомила  заступниця директора департаменту освіти і науки Одеської обласної військової адміністрації Таїса Абозіна.

Зокрема у  2023 році були створені такі НПЦ:

–                     слюсарних робіт на базі ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти»;

–                     сучасних технологій зварювання на базі ВСП «Березівське вище професійне училище Національного університету «Одеська політехніка»;

–                     реставраційних технологій та декору на базі ДНЗ «Одеський професійний ліцей будівництва та архітектури»;

–                     підготовки робітників з професії «Електрик судновий» на базі «Одеський професійний ліцей морського транспорту».

З метою реалізації стратегії реформування системи шкільного харчування на 2023 – 2027 роки, в рамках пілотного проєкту було створено кулінарний хаб у ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти». Заплановано відкриття ще 2 кулінарних хабів у Дунайському та Північному центрах професійної освіти.

Професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації здобувачів освіти в Одеській області здійснюють 27 закладів професійно-технічної освіти. У 25 з них облаштовані укриття. У закладах навчається 11727 чоловіків та жінок, працює 1315 людей. 

Шляхом об’єднання в регіоні створені багатопрофільні центри професійної освіти: Північний центр професійної освіти, заклад професійно-технічної освіти «Дунайський центр професійної освіти», державний навчальний заклад «Одеський професійний ліцей морського транспорту» і відокремлений підрозділ «Об’єднане вище професійно-технічне училище сфери послуг Національного університету «Одеська юридична академія». Разом з цим тривають реорганізаційні заходи щодо об’єднання  ДНЗ «Одеське професійно-технічне училище машинобудування» та ДНЗ «Одеське вище професійне училище автомобільного транспорту».

У  закладах професійно-технічної освіти навчається 592 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  266 дітей, учасників бойових дій, 7 – учасників бойових дій, 234 внутрішньо переміщених особи і близько 3000 дітей  із багатодітних та малозабезпечених сімей

 У спеціальних та інклюзивних групах 10 закладів професійно-технічної освіти здобуває освіту 162 особи з особливими освітніми потребами за професіями будівельного, сільськогосподарського напряму, сфери послуг та громадського харчування. 

Найбільш затребуваними серед вступників у 2023 році стали наступні професії: «слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «кухар», «електрогазозварник», «кравець», «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «перукар (перукар-модельєр)» і  «моторист (машиніст)». 

У 2023 році обсяг регіонального замовлення затверджений у кількості 3744 особи (у 2022 році – 3503 осіб). Також до міністерства освіти і науки надано пропозиції щодо обсягів державного замовленням у 2023 році – 640 осіб (у 2022 році – 550 осіб). У 2023 році випуск становив 5334 осіб, із них: 4662 учнів та 73 слухачів з-поміж працюючого та незайнятого населення, перепідготовку та підвищення кваліфікації пройшли 599 осіб. 119 осіб отримали дипломи за освітньо-кваліфікаційним рівнем «фаховий молодший бакалавр», що становить 2 % від загального випуску. 

За професією працевлаштувались 3735 випускників з-поміж учнів (80%),  466 продовжили навчання в закладах фахової передвищої та вищої                          освіти (10 %), 50 – призвані на військову службу (1 %), 172 – звернулись за допомогою у працевлаштуванні до служб зайнятості (4 %).

На захист України стали 51 працівник та 56 здобувачів освіти закладів професійно-технічної освіти.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini