Фото Медіацентр Україна – Одеса: Тетяна Покотілова, заступник генерального директора Одеської обласної дитячої клінічної лікарні; Андрій Попченко, лікар ортопед-травматолог дитячий, завідувач відділення травматології Одеської обласної дитячої клінічної лікарні; Оксана Рокунець-Сорочан, начальник медичного управління Департаменту охорони здоровʼя Одеської ОВА; Володимир Босенко, лікар анестезіолог дитячий, завідувач відділення реанімації та інтенсивної терапії Одеської обласної дитячої клінічної лікарні; Стасья Комадінко, лікар з медицини невідкладних станів Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф
25 Травня, 2023, 13:23

У 2022 році рівень дитячого травматизму на Одещини виріс на 10% – військова адміністрація

Якщо у 2020 та 2021 році медики зафіксували по 16 тисяч таких випадків, то у 2022 році – вже 17 тисяч. В томи числі, рівень травматизму виріс через війну. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Оксана Рокунець-Сорочан,  начальник медичного управління Департаменту охорони здоровʼя Одеської ОВА.

Вона зазначила, що у довоєнні часи найчастішими були вуличні травми (47%), побутові (35%) та спортивні, то зараз на перше місце вийшли саме побутові травми, на другому місці — вуличні, і потім – спортивні.

“Через воєнний стан діти змушені навчатися дистанційно, вони перебувають сам на сам, сидять у гаджетах, не спілкуються з іншими дітьми. Діти втрачають обережність через те, що ізольовані перебувають у приміщеннях”, – зазначила посадовиця.

Тетяна Покотілова, заступник генерального директора Одеської обласної дитячої клінічної лікарні, додала, що раніше, коли діти ходили у школи та дитячі садочки, вони могли отримати знання з профілактики дитячого травматизму, знання з правил дорожнього руху, а зараз через ізольованість набуття цих знань обмежено.

Оксана Рокунець-Сорочан зазначила, що у 2022 році від дитячого травматизму загинуло 35 дітей, а з 1 січня по 24 травня 2023 таких випадків вже 10.

Лікарі звернули увагу, що у літній період батьки особливо мають бути обережними з сезонним травматизмом – перш за все, це травматизм на воді падіння з вікон.

“Діти спираються на москітні сітки, які їх не витримують, і при паданні з висоти швидка, коли приїжджає за викликом, не може нічим допомогти. Переважна більшість таких випадків закінчуються летально”, – зазначила Стасья Комадінко, лікар з медицини невідкладних станів Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Фахівці радять не залишати дітей дома, постійно аналізувати можливість отримання травм, не нехтувати дитячими автокріслами, не залишати дітей наодинці з небезпечними речовинами — побутовою хімією тощо.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini