Фото Медіа Центр Україна – Одеса: Олександр Гайдук, директор департаменту морегосподарського комплексу, транспортної інфраструктури та зв‘язку Одеської обласної військової адміністрації
18 Січня, 2023, 12:43

У 2022 році обсяг експорту агропродукції через порти Дунаю виріс у 40 разів

Через ці гавані бізнес вивіз майже 7 мільйонів тонн вантажів. Про це під час брифінгу у Медіа Центрі Україна – Одеса розповів Олександр Гайдук, директор департаменту морегосподарського комплексу, транспортної інфраструктури та зв‘язку Одеської обласної військової адміністрації.

“Загальне перероблення вантажів через дунайські порти – Рені, Ізмаїл, Кілія збільшена у 3 рази. За 2022 рік відвантажено 16,1 мільйона тонн вантажів проти 5,5 мільйонів тонн за аналогічний період 2021 року. Обсяги експорту виросли  більш ніж у 4,2 раза – 13,15 мільйона тонн у 2022 році проти 3,1 мільйона тонн у 2021”, – зазначив посадовець.

Як також додав Олександр Гайдук, завдяки поверненню контролю над островом Зміїний, з початку липня відкрито рух каналом гирла Бистре, що дозволило розвантажити рейд каналу Суліна та вдвічі прискорити експорт зернових.

Окрім цього, як зазначив посадовець, у 2023 році в планах Адміністрації морських портів України провести днопоглиблювальні роботи у глибоководному суднохідному ходу Дунай – Чорне море та в акваторії портів Ізмаїл, Рені та Усть-Дунайськ.  

Як додав Олександр Гайдук, це дозволить українським портам приймати великотоннажні судна дедвейтом 8 тис. тонн замість сьогоднішніх 1-1,5.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini