13 Лютого, 2023, 14:57

У 2021 році до повномасштабної війни Україна зібрала 86 млн тонн зерна, на 2023 рік реалістичний прогноз становить близько 34 тонн – УКАБ

У порівнянні з довоєнним періодом 2021 року прогноз на цьогорічний врожай складає на 50 млн тонн зерна менше. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ повідомив генеральний директор УКАБ Роман Сластьон.

«У 2021 році до повномасштабного вторгнення у нас був врожай 86 млн тонн зерна. На цей рік наш прогноз реалістичний — близько 34 тонн зерна. Це майже 50 млн, навіть більше, різниці. Це величезний обсяг з точки зору глобального забезпечення продовольством. Очевидно, такі обсяги точно будуть впливати серйозно на цінову складову зерна. Ціни залишаються високими, і розуміння того, що Україна не може постачати значний обсяг врожаю і зерна, який постачала раніше, буде надалі підтримувати ціну. Компенсувати 50 млн тонн зерна буде надзвичайно складно», — зазначив Сластьон.

Експерт акцентував увагу на тому, що йдеться про зернові культури: 34 тонни, беручи до уваги пшеницю, кукурудзу, ячмінь, а також інші зернові культури і зернобобові.

«У загальний вал плюс до цього можемо додати ще 19,3 млн тонн олійних культур. Сумарно виходимо на 53 млн тонн зернових та олійних культур разом. Олійні культури по площі додадуть близько 30%, якщо брати до 2022 року, але по валу додадуть менше», — додав Сластьон.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini