21 Квітня, 2023, 14:21

Турецька сторона декларує готовність підтримувати Україну в питанні роботи «зернової угоди» – Василь Боднар

В питанні функціонування «зернового коридору» Туреччина підтримує Україну. Свідченням цього, зокрема, є домовленості, яких вдалося досягти під час останніх перемовин щодо роботи ініціативи.

Про це заявив Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині Василь Боднар під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ, коментуючи заяви росії, яка погрожує не продовжувати дію «Чорноморської зернової ініціативи» після 18 травня.

«Турецька сторона декларує готовність підтримувати Україну, це точно. І своїми діями вона це підтверджує. Оскільки ті домовленості, які були між віцепрем’єр-міністром Олександром Кубраковим та Міністром оборони Туреччини Акаром Халусі імплементуються в дію зараз у спільному координаційному центрі. Тому, звичайно, з нашої політичної взаємодії ми бачимо повну підтримку Анкари», – наголосив він.

Утім, Василь Боднар зауважив, що слід брати до уваги і майбутні вибори в Туреччині, які відбудуться 14 травня, та подальші політичні процеси в країні, пов’язані з ними.

«Єдине, що треба врахувати, що 14 травня в Туреччині вибори. І що відбуватиметься після виборів зараз важко передбачити. Оскільки невідомо, чи буде другий тур, наскільки цей політичний процес вплине на заангажованість турецької сторони до практичних дій щодо підтримки «зернової ініціативи». Тобто дуже багато факторів, які росіяни спеціально нав’язують та пробують створити змінення умови самої угоди», – додав він.

Водночас Василь Боднар нагадав, що угода ухвалюється на 120 днів і жодних змін у терміні не передбачено. За потреби ж перегляду угоди, зауважив він, потрібно враховувати й вимоги української сторони щодо розширення портів та спектру продукції.

«Сама угода ухвалюється на термін 120 днів. І ніяких 60, 90 чи 30 днів не передбачено. Тому в цьому випадку ми вважаємо, що угода передбачена на наступний термін 120 днів. А якщо виникне потреба перегляду самої угоди, то тут треба враховувати і вимоги самої української сторони щодо розширення портів та спектру продукції, яка має включатися в більш широку ініціативу українських портів. Для нас позиція чітка. Ми працюємо на те, щоб ця угода продовжилася в термінах і розширила свою як географію, так і спектр товарів».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini