18 Січня, 2024, 16:40

Туреччина абсолютно на боці Палестини і абсолютно підтримує палестинський народ – Посол України в Туреччині

Фокус уваги внутрішньополітичного життя і зовнішньої політики Туреччини досить сильно привернутий до ситуації в Газі, до триваючих бойових дій. 

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині Василь Боднар.

«Звичайно, Туреччина абсолютно на боці Палестини і абсолютно підтримує палестинський народ. Тому в цьому випадку йде чітке засудження Ізраїлю, і це визначає пріоритети відносин з іншими країнами чи пріоритети зовнішньої політики на поточний момент. Звичайно, йде пошук також шляхів врегулювання цієї ситуації, і тут інтенсивним є діалог з країнами регіону, а також зі Сполученими Штатами», – пояснив він.

Водночас він зауважив, що в росії були певні спроби  маніпулювати заявами України стосовно позиції щодо цього конфлікту і в цьому контексті були спроби росії вбити клин між Україною та Туреччиною. Однак це питання, зауважив Василь Боднар, вдалося стабілізувати.

«Насправді нам вдалося це стабілізувати, немає зараз негативного впливу на двосторонні відносини ця ситуація. Але міжнародна увага, яка була привернута більше до ситуації в Газі, також залишається прикутою в Туреччині до ситуації в цьому регіоні, ніж до війни в Україні. І це, звісно, дає нам додаткові завдання про те, щоб нагадувати про триваючу війну, говорити про перспективи встановлення миру на українських умовах і про необхідність залучення турецького бізнесу для підтримки України», – наголосив Василь Боднар.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini