15 Квітня, 2024, 12:01

Ця війна є прямим нападом на принципи та стандарти, за які боролася міжнародна спільнота протягом останніх років – Стефан Дімітров

Російська агресія підірвала міжнародну систему безпеки та зруйнувала існуючий світовий порядок.

На цьому в ході Чорноморської безпекової конференції наголосив Міністр закордонних справ Республіки Болгарія Стефан Дімітров.

«Більш як два роки світ спостерігає за чимось неймовірним в історії сучасного покоління. Ця війна є прямим нападом на принципи та стандарти, за які боролася міжнародна спільнота протягом останніх років. Російська агресія підірвала міжнародну систему безпеки та зруйнувала існуючий світовий порядок. Також ця агресія є основним викликом для нас щодо перегляду основних концепцій безпеки, які панували у світі», – наголосив він. 

Він підкреслив, що щоденні вбивства та страждання, які сьогодні відбуваються в Україні немислимі у світовій історії. І сьогодні болгарський народ висловлює повну підтримку людям, які опинилися в небезпеці та у скруті.

«Ми надаємо підтримку усім, хто опинився в умовах війни, ми гостинно приймаємо наших братів та сестер, які тікали від війни, зокрема, із Херсонської області і радо приймаємо їх у себе, і це буде залишатися нашим пріоритетом. Ми рішуче продовжуємо надавати Україні підтримку для забезпечення стійкого миру. Для цього у Швейцарії влітку пройде саміт на якому буде розглянуто план забезпечення миру Зеленського, побудований на фундаментальних принципах міжнародного законодавства та Хартії ООН», – зазначив Стефан Дімітров.

#CrimeaPlatform
#ExpertNetwork
#BlackSeaSecurityConference

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini