Фото Медіацентр Україна – Одеса: Павло Коваль, генеральний директор Української аграрної конфедерації
12 Травня, 2023, 15:52

Ціна фрахту суден для українських аграріїв зросте навіть після поновлення “зернового коридору” – експерт агроринку

Росія це розуміє – і тому роботу цієї ініціативи зривають навмисно. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Павло Коваль, генеральний директор аграрної конфедерації. 

Він зазначив, що росіяни штучно зривають роботу “зернового коридору”, формально продовжуючи працювати.

“Росія бере список суден. Обирає для інспекцій судна, які підійшли в чергу у Босфорі пізніше, яких не замовляла українська сторона. І доглядають судна цілий день, а не півтори години. Таким чином, через коридор за добу проходять 1-2 судна, а не 6-7, як було в січні 2023”, – розповів експерт.

Через ці штучні перепони українські аграрії зазнають збитків.

“Росіяни розуміють, якщо до портів не пустити декілька тридцятитисячних танкерів під завантаження соняшниковою олією, то вони зупинять два-три українських заводи по переробленню олією. І тоді треба звільняти людей, тоді й в Україні падає ціна на соняшникову олію”, – додав Павло Коваль.

Через припинення роботи “коридору” українські аграрії просто не можуть продати свою продукцію по вигідним цінам.

“Переробник закупив в Україні соняшник 10 днів тому по одній ціні, виробив олію. А тепер він місяць чи два стоїть у черзі та не може відправити цю продукцію. В нього зривається контракт, він платить шалені штрафи. І ціни вже змінилися. Наприклад, в Індії ціни на олію росіяни вже “обвалюють”. Тому навіть якщо зерновий коридор після таких складних переговорів і запрацює, ціна фрахту для українських переробників буде зростати”, – додав експерт.

Він зазначив, що через зниження темпів роботи “зернового коридору” в Україні вже декілька тижнів спостерігається тенденція до зниження цін на агропродукцію. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini