Олександр Хорунжий, пресофіцер ДСНС України, Медіацентр Україна – Укрінформ
31 Травня, 2023, 18:36

Цілодобово на чергуванні ДСНС знаходяться понад 7 тисяч рятувальників – Олександр Хорунжий

ДСНС має всі сили, засоби та ресурси для ефективної роботи. Так, понад 7 148 рятувальників та близько 2200 одиниць техніки знаходяться на цілодобовому чергуванні ДСНС.

Таку інформацію під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ озвучив пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий.

«В нас цілодобово на чергуванні знаходиться 7 148 людей, рятувальників. І якщо брати техніку, то це близько 2200 одиниць техніки. Що це за люди – це пожежники, це рятувальники, це, зокрема і кінологічні розрахунки, це спеціальні рятувальники та рятувальні підрозділи, які працюють по розбиранню завалів, такі як мобільно-рятувальний центр швидкого реагування, міжрегіональний центр швидкого реагування. Це відповідно й піротехнічні підрозділи, які проходять розмінування, зокрема і під час терористичних атак рф, це і водолазні підрозділи й багато-багато інших», – пояснив він.

За словами пресофіцера, техніка ДСНС постійно оновлюється. Допомагає в цьому як держава, так і міжнародні партнери.

«В нас постійний зв’язок з міжнародними партнерами, ця робота йде постійно. От нещодавно отримали  від Німеччини висотні автомобілі, для того, щоб працювати та ліквідовувати наслідки пожеж і надзвичайних ситуацій саме в висотних житлових будинках і знімати людей, рятувати і проводити там аварійно-рятувальні роботи. Отримали обладнання для піротехніків. Отримали від уряду Франції обладнання для проведення розбору завалів  і порятунку людей. Цей зв’язок постійно підтримується, техніка оновлюється», – додав він.

Водночас Олександр Хорунжий наголосив, що наразі служба вибудувана  максимально ефективно, для того, щоб оперативно можна було реагувати надзвичайні ситуації, зокрема на російські удари.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini