5 Квітня, 2022, 15:08

«Ціль російських окупантів — анархія, хаос, нав’язування своїх думок», — чиновниця з Мелітополя

Євгенія Подлипенко — керівниця управління культури та молоді окупованого росіянами Мелітополя. Жінка провела місяць в окупації. Під час брифінгу у Медіацентрі «Україна» розповіла: яким є життя в окупованомі місті, чому мелітопольці продовжують безстрашно виходити на мітинги та яка мета росіян в Україні. 

Про те, як, починаючи з 30 березня, намагалась виїхати окупованого з Мелітополя: 

«Російські окупанти не випускали гуманітарні автобуси з Мелітополя, і люди на сумках чекали два дні. 1500 мелітопольців хотіли виїхати з окупованої території, та більше 500 машин теж чекали на змогу виїхати».

«1 квітня  вдалось виїхати, вони пустили лише 100 машин, а всі інші залишились в полі на цілу ніч. Вночі почалися бої, це була важка артилерія, це були «Гради». Російські окупанти погрожували зброєю та казали вимкнути фари, вимкнути телефони. Якщо вони цього не зроблять, вони (окупанти) будуть стріляти. Ні було ні води, ні їжі. 

Самі жителі Василівки приносили їжу і воду». 

«Інші люди, які їхали пізніше, потрапили під обстріли гранатометів. Їх зустріла броньована машина окупантів, вони почали стріляти в бік Запоріжжя,  і люди почали виходити з машин, стрибати в кювет і прикривати дітей собою».   

Про життя в окупованому Мелітополі: 

«Це не життя, а гуманітарна катастрофа. Це псевдовлада на чолі з Галиною Данильченко і колаборантами. Вони сформували свою адміністрацію».

«Вони знімають українські прапори. Кажуть, ця символіка належить нацистам, наркоманам та злочинній владі. Вішають свої прапори та якісь незрозумілі прапори на кшталт радянських». 

«Вони заблокували (український) зв’язок, інтернет, телеканали. Вони на своїх російських телеканалах (які увімкнули замість українських) пропагандують, що Україна це нацисти, що цієї нації не повинно взагалі бути».  

«Вони кожен день викрадають посадових осіб, вони погрожують, катують, тримають у заручниках. Тих, хто відмовляється з ними співпрацювати, а це майже всі, вони починають шантажувати. І людям не залишається нічого, окрім тікати». 

Про мітинги мелітопольців проти окупаційної влади росіян: 

«Ми виходили на мітинги щодня. Містяни, усі, хто проти російської окупації, це тисячі людей. Вони не звертали уваги на те що вони (окупанти) стріляли, погрожували, викрадали активістів». 

«Ми знаємо, хто наш законний міський голова, ми знаємо нашу владу, і ми не приймаємо ту адміністрацію, яку вони зараз нав’язують у місті». 

«Людьми керує любов до свого рідного міста, тому що наше місто до окупації було квітучим і процвітаючим». 

Про мету російських окупантів: 

«Ціль російських окупантів  — це анархія, це хаос, це нав’язування своїх  думок та  інформації. Це повна анархія, це виродки, які мордують мелітопольців і створюють гуманітарну кризу».

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Website: https://mediacenter.org.ua/ 

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine 

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/ 

YouTube: https://bit.ly/3whbxSm