4 Жовтня, 2023, 13:00

«Циклон» не спроможний виконувати свій функціонал – Дмитро Плетенчук

Ракетний корабель «Циклон», який росія вивела в Чорне море, не пройшов необхідні випробування, він не спроможний виконувати свій функціонал і участі в морських баталіях брати не буде.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.

«Це звичайний малий ракетний корабель, серійного типу, ближньої морської зони море-ріка, він по факту є морською платформою, носієм крилатих ракет – це єдине його завдання. Решта штатного його озброєння призначені лише для ведення оборони, грубо кажучи, цього корабля. Тобто він не буде брати участі в морських баталіях. По факту це просто платформа, яка має вийти в море, запустити свої 8 ракет, які мають дальність близько дві тисячі кілометрів, і сховатися назад. Це єдиний його функціонал. Але навіть враховуючи те, що це єдиний його функціонал, він наразі на нього неспроможний. Це останній корабель, який вони побудували, сподіваюсь у всіх сенсах останній, в нашому тимчасово окупованому Криму. І він не пройшов державні випробування щодо запуску ракет, і попри те, що він в строю вже фактично пів року, він і далі їх не запускає», – пояснив Дмитро Плетенчук. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini