14 Грудня, 2023, 13:47

Цифрова безбар’єрність в Україні: яких допоміжних технологій сьогодні потребують люди з інвалідністю 

Лише 17% опитаних громадян з порушенням зору, моторики та іншими функціональними порушеннями стверджують, що мають доступ до усіх необхідних їм допоміжних технологій.

Про це свідчать дані дослідження «Використання допоміжних технологій людьми з інвалідністю», презентація якого відбулася в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Автор дослідження, експерт UNDP із питань цифрової доступності Дмитро Попов зазначив, що серед найбільш затребуваних допоміжних технологій, зокрема: банкомати з голосовим введенням (52,8%), медичне обладнання з голосовим введенням (37,5%), більш досконалі синтезатори української мови (27%), брайлівський дисплей (25,4%), платний скрінрідер (18,2%).

Виходячи з даних дослідження, пояснив Дмитро Попов, варто розглянути можливість створення програми компенсації частини вартості допоміжних технологій; вдосконалити українські синтезатори мовлення; запровадити нормативно-правове регулювання доступності банкоматів; створити вебсторінку з інформацією про допоміжні технології; запровадити принцип Mobile First для публічних цифрових послуг; окрім PDF, додавати на сайтах текстові файли в форматах MS Word.

Варто зазначити, що в онлайн-опитуванні взяли участь 307 респондентів, з них 55% – чоловіки, 45% – жінки. Зокрема, це громадяни з порушенням зору (84%), з яких майже половина повністю незрячі, громадяни з порушенням моторики (близько 10%) та інші групи з функціональними порушеннями (близько 5%).

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini