Ксенія Возніцина, головний лікар державного закладу Центр психологічного здоров'я та реабілітації ветеранів «Лісова поляна» МОЗ України, Медіацентр Україна - Укрінформ, 26 липня
26 Липня, 2022, 15:10

Центр психологічного здоров’я та реабілітації ветеранів надав допомогу понад двом тисячам військових

До Центру психологічного здоров’я та реабілітації ветеранів «Лісова поляна» поступають воїни з госпіталів аби пройти лікування розладів, пов’язаних із надзвичайною психологічною напругою, наслідками черепно-мозкових травм, контузіями. Після курсу процедур вони знову повертаються до госпіталів для проходження військово-лікарської комісії. Друга категорія пацієнтів проходить реабілітаційний курс і повертається до своїх військових частин. Загалом Центр може одночасно надати допомогу 150 пораненим. Лікарі цього центру займаються «невидимими» травмами – відновленням психічного здоров’я захисників. 

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила Ксенія Возніцина, головний лікар державного закладу Центр психологічного здоров’я та реабілітації ветеранів «Лісова поляна» МОЗ України. 

«Центр працює близько трьох років, за цей час понад 2 тисячі військовослужбовці і ветеранів пройшли лікування. Вся робота, яка проводилась до 24 лютого була спрямована на те, щоб повернути людей в соціум. Однак, після повномасштабного вторгнення напрям дещо змінився – всі пацієнти знову повернулися на службу. Тому зараз спеціалісти Центру спрямовують свої зусилля, щоб надати людині ресурс повернутися на службу, або, якщо це неможливо, то продовжити лікування»,  – пояснила головний лікар. 

Ксенія Возніцина додала, що спеціалісти Центру також працюють з військовослужбовцями, які були у полоні, а також їхніми рідними. 

«Нещодавно ми розширили свою допомогу і на родини військових – захисників «Азовсталі». А також на рідних тих бійців, які загинули. Таким сім’ям надважко», – сказала лікарка. 

Крім того, лікарі Центру надавали допомогу людям, які стали жертвами сексуальних злочинів.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini