Дмитро Заруба, перший заступник голови Держекоінспекції
Дмитро Заруба, перший заступник голови Держекоінспекції, Медіацентр Україна — Укрінформ
8 Червня, 2023, 19:07

Це буде великий вплив на навколишнє середовище на багато десятиліть – Дмитро Заруба про наслідки катастрофи на Каховській ГЕС

Обсяги збитків для навколишнього середовища, завданих катастрофою на Каховській ГЕС, можуть становити сотні мільярдів гривень.

Таке припущення під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ висловив Дмитро Заруба, перший заступник голови Держекоінспекції.

«По-перше, це природно-заповідний фонд. Частково ми його втратили. Бо рідкісні тварини, рослини Червоної книги фактично знищені. І скільки буде відновлюватися природа, і чи відновиться вона колись в цьому стані – невідомо», – пояснив він.

Дмитро Заруба також акцентував увагу на забрудненні середовища паливно-мастильними матеріалами, агрохімікатами та пестицидами.

«Наступний напрямок – це забруднення. Забруднення паливно-мастильними матеріалами від потрапляння з автозаправних станцій. Велике питання – склади агрохімічної продукції, агрохімікати, пестициди, які можуть потрапити. Склади промислових підприємств. Це буде великий вплив, на жаль, на навколишнє середовище на багато десятиліть», – наголосив він.

Дмитро Заруба пояснив, що наразі розрахунок збитків відбувається за методиками, які були затверджені 2022 року наказом Міністерства захисту довкілля. Утім об’єктивно все підрахувати та більш ґрунтовно оцінити вдасться лише за кілька тижнів, коли зійде вода.

«За обсягом це будуть сотні мільярдів гривень. якщо взяти загально по всіх напрямках – ґрунти, забруднення, втрата біорізноманіття. Особливо велика кількість, скоріш за все, буде нарахована саме за збитки, нанесені природно-заповідному фонду»

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini