18 Серпня, 2023, 20:31

Триразове калорійне харчування, якісне медичне обслуговування та спортмайданчик: в яких умовах утримують російських військовополонених в Україні

До російських військовополонених, які прийшли на нашу землю вбивати, нищити нас як націю, грабувати, в Україні ставляться, дотримуючись зокрема вимог 3-ї Женевської конвенції стосовно поводження з військовополоненими.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив Петро Яценко, представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

Він зокрема повідомив, що табір, де перебувають російські військовополонені, розташований на Заході України. Позаяк, згідно з вимогами Женевських конвенцій, табір має бути розташований далеко від бойових дій. 

Представник Координаційного штабу зазначив, що в таборі є умови для праці – всі російські військовополонені рядового складу працюють, офіцерський склад має право відмовитися від роботи, але більшість так само працює, висловлюючи добровільну згоду. Робота, яку виконують, – неважка. Неділя – вільний від роботи день.

Крім того, зазначив Петро Яценко, у російські військовополонені отримують триразове калорійне харчування з якісних продуктів.

«Це стандартні порції, це калорійні порції. Більшість російських військовополонених, на відміну від наших військовополонених у росії, набирають вагу, а не втрачають вагу. В них триразове харчування, в них восьмигодинний сон», – додав він.

В таборі є умови для медичного обслуговування, оскільки багато військовополонених мають різні ураження, зокрема і важкі травми. Так, за його словами, в таборі є нове медичне обладнання – від стоматологічного до рентгенівського кабінетів. Є і процедурні кабінети, а також фахівці, які лікують російських військових.

Для російських військовополонених доступна церква. Для мусульман є обладнане місце для намазу.

Крім того, є також можливості для дозвілля, для занять спортом – на території табору є спортмайданчик та футбольне поле.

«Ми показуємо всім, що перебування в українському полоні – це гідні умови. Можна цілком для російських військовослужбовців не боятися, що до них будуть ставитися так, як вони цього заслуговують. Ми ставимося до них згідно з Міжнародними нормами. Ми показуємо це всім. Можна перебувати в українському полоні і до кінця завершення війни, здаватися і потім вибирати далі свій шлях», – наголосив Петро Яценко.

Загалом, за словами представника Координаційного штабу, для російських військовополонених є дуже багато різних речей, які недосяжні для українських  оборонців, наших захисників, які перебувають в російському полоні. 

«І наше завдання, зокрема як Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, створювати тиск на росію через міжнародну спільноту, через міжнародні організації, допомагати Міжнародному комітету червоного хреста здійснювати його мандат, здійснювати його місію і його функцію відвідувати всі місця утримання наших військовополонених, а таких місць в росії й на тимчасово окупованих територіях України налічують понад 80. Тому ми організовуємо такі поїздки, і всі можуть переконатися, що умови для російських військовослужбовців гідні», – підсумував Петро Яценко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini