Фото Медіацентр Україна – Одеса: Давід Стулік, аналітик, колишній дипломат в Україні
12 Липня, 2023, 15:42

Тренажер для F-16, тренування на “Гріпенах” та співвиробництво штурмовиків – чеський експерт розповів про допомогу авіації України

Таку інформацію на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса оприлюднив Давід Стулік, аналітик, колишній дипломат в Україні.

“Чехія передасть Україні гвинтокрили Мі-24/35. Також наша країна передала тренажер F-16 для підготовки українських пілотів. Чеські військово-повітряні сили зараз освоюють цю техніку, оскільки вона замінить шведські Gripen. До речі, ми також запропонували навчати ваших пілотів на цих літаках”, – зазначив експерт.

Він також розповів що, за його оцінками, в останні місяці в Чехії обсяги виробництва боєприпасів виросли в чотири рази. 

“Проте в нас є проблема з нарощуванням обсягів виробництва важкого озброєння. Для цього потрібні додаткові ресурси, фахівці, обладнання. На це підуть місяці, а можливо, й роки. Для розв’язання цих питань між Чехією та Україною були підписані деякі документи про співвиробництво боєприпасів та зброї. Зокрема, легких штурмовиків L-159”, – розповів фахівець.

Стулік додав, що українські фахівці будуть працювати на чеських заводах, які ремонтують та відновлюють військову техніку. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini