Вадим Бойченко, міський голова Маріуполя в Медіацентрі Україна, 13 червня, 2022
13 Червня, 2022, 13:33

Тисячі людей можуть померти в Маріуполі через антисанітарію та брак їжі і питної води — мер Бойченко

Життя тисяч маріупольців і далі під загрозою через складну гуманітарну ситуацію у місті. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко. 

«В місті багато братських поховань, в місті багато стихійних поховань. Не прибирається сміття, не працює каналізація. Майже немає доступу до питної води. І все це перетворюється на спалахи інфекційних хвороб. І наші лікарі кажуть, що влітку в місті можуть померти тисячі людей», — зазначив  Вадим Бойченко.

Тож, за словами мера, життя пересічного маріупольця нині перетворилося на щоденну битву за виживання. 

«Треба добути десь їжу, добути води, прогодувати  свою сім’ю і вижити. Не жити, а вижити в цей складний час. Бо місто зачинене, з міста немає змоги виїжджати. Нагадую, що  в Маріуполі в облозі, в окупації, залишається понад 100 тисяч людей», — розповів мер Маріуполя.

На думку Бойченка, всі намагання окупантів продемонструвати, що місто нібито повертається до нормального життя, не мають під собою жодного підґрунтя.

«Вони ставлять намет і кажуть, що це баня. І роблять свято. Свято на чому? На костях і на крові? Поставили звичайний металевий контейнер і назвали це банком. Тут вони кажуть, що видають гуманітарку, тут поряд морг. Як можна казати, що в місто повертається життя? Але відповідь у тому, що так живе вся росія» — заявив Бойченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini