27 Березня, 2024, 16:32

Тиск та обмеження: як рф здійснює примусову паспортизацію українців на окупованих територіях

Методики та способи примусової паспортизації в окупованих росією регіонах України різні, однак всі вони об’єднані тиском та обмеженнями громадян.

На цьому наголосив документатор Коаліції «Україна. П’ята ранку» Олег Колесніченко під час презентації в Медіацентрі Україна – Укрінформ  аналітичного звіту щодо нав’язування громадянства рф українцям на окупованій території України та в рф.

«Найперше, що показано в нашому звіті, зокрема, це стосується окупованої частини Запорізької області, – окупаційним адміністраціям, колаборантам і всім, хто охоче пішов на співпрацю з окупантами, дали розширені повноваження, тобто центральна російська влада не дії окупаційних адміністрацій, вони вимагали від них лише наратив про 80% виданих паспортів на окупованих територіях. Тому область від області відрізняється за методиками, за способами, але це об’єднується тиском, це об’єднується обмеженням базових виплат, базових потреб, базових прав в тому числі і на свободу пересування, отримання необхідної невідкладної медичної допомоги, освіти для дітей. Також постійний всюдисущий терор, який ведеться іноді підкріплено медійними засобами», – зазначив Олег Колесніченко. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini