Елизавета Татарінова, режисерка документального фільму «Тихий терор. Хроніки пекла», Медіацентр Україна - Укрінформ, 29липня
29 Липня, 2022, 16:14

Тихий терор у Херсоні: в Києві презентували фільм про звірства російських окупантів в окупованому місті

Документальний фільм «Тихий терор. Хроніки пекла» розповідає життя у Херсоні, яке окуповане російськими військами з перших днів війни. Російська пропаганда намагається створити картинку «мирного життя» на півдні України, а насправді росія викрадає та катує людей, тримає херсонців в інформаційній ізоляції, не дозволяє залишати окупований регіон. Проте Херсон чинить опір. Стрічка містить документальні кадри та розповіді людей, яким вдалось виїхати з окупації.

Про це розповіла режисерка фільму Елизавета Татарінова під час презентації фільму в Медіацентрі Україна – Укрінформ. 

Для нас важливо було показати інший бік війни, про той, що менше говорять. Тиша інколи страшніша за вибухи. Багатотисячне місто опинилось у заручниках у росії. Вони не можуть нікому про це розповісти. 

Пошук героїв було непростим завданням – бо кожен, хто розповів про терор окупантів, лишив у місті своїх рідних, яких правдиві історії можуть ще більше нашкодити. 

«Головним героєм мала стати дівчина, яка два місяці знімала відео в окупації. І вже коли фільм був готовим, до неї додому прийшли представники ФСБ і лише дивом вона уникла покарання. Тому довелося переробляти сюжет та не робити її головною героїнею», – розповіла режисерка. 

Елизавета Татарінова розповіла, що цей фільм надається безкоштовно для показу на всіх державних майданчиках. Але наразі цей фільм вже транслювали найбільші телеканали з усього світу. 

«Світ має знати про воєнні злочини росії. Вони не мають строку давності. Всі винні мають бути покарані. Життя в окупації – це терор. Людям загрожує небезпека за слова та навіть за думки», – наголосила вона. 

Сергій Павлюк, головний режисер херсонського обласного театру та герой фільму розповів, що фільм важливий, щоб всі зрозуміли, що у місті тихий терор. 

«Ти можеш виїхати з окупації, а окупація з тебе не виїжджає. Коли протягом двох місяців ти переживаєш потужні стреси і ти вирвався. Але там лишилося дуже багато твоїх близьких людей. Їх затримували, допитували. Перше, що зробили росіяни – змусили театр працювати. Основна маса акторів не погодилась працювати. Звісно, знайшлися і колаборанти», – розповів він. 

Сергій Павлюк заявив, що про Херсон і всі окуповані міста треба кричати – люди виживають в нелюдських умовах.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini