1 Червня, 2022, 13:03

Те, що несло смерть, стало мистецтвом: у Львові розігрують розмальовані художниками уламки ракет, щоб допомогти ЗСУ

1 червня о 20:30 відбудеться розіграш уламків ракет, які студенти Львівської академії мистецтв перетворили на витвори мистецтв. Завдяки цій ідеї автори зберуть кошти на потреби Збройних сил України. Про це  розповіла під час брифінгу у Медіацентрі Україна волонтерка Тетяна Турчина. Художниці творили на залишках від тих ракет, які збила протиповітряна оборона над Львовом. З матеріалом допомогли військові. 

«Виникло питання, де взяти уламки, але коли посилаєш якусь ідею в космос, воно приходить саме. І приїхали знайомі військові, кажуть у нас там уламки ракет лежать в машині. Тобі не треба?», — розповіла Тетяна Турчина.

Зокрема, на одному із уламків, митці зобразили Юрія Змієборця, якого стилізували під українського воїна. Він тризубом проткнув триколірного змія.  

«Я малювала Юрія Змієборця, адже зараз, образ покровителя Львова може виглядати і так. Також зробила колоски, які достигнуть і дадуть нове життя. Так само, як ми дали нове життя цим ракетам. На них ми заробимо гроші, і цими грошима допоможемо ЗСУ», — каже студентка Львівської національної академії мистецтв Руслана Гаган. 

Розіграш відбудеться на сторінці волонтерки Тетяни Турчиної у Facebook. Участь може взяти кожен охочий, пожертвувавши 100 гривень. Переможця оберуть рандомно. Він зможе вибрати малюнок на уламку, який йому найбільше сподобався з-поміж інших. Також окремий подарунок отримує людина, яка пожертвує найбільшу суму. 

«Досить важко було усвідомлювати, що це шматок ворожої ракети, яка прилетіла в нашу країну. Було емоційно складно малювати на ньому. Але ми вирішили, оскільки ці ракети були створені, щоб забрати життя, ми розмальовуємо їх для того, щоб життя зберегти. Я на уламку намалювала винищувач український, щоб прославити наших воїнів», — розповіла  студентка Львівської національної академії мистецтв Ольга Лементарчук.

«Я намалювала дитину, яка йшла сама до кордону після початку повномасштабного вторгнення. Тоді ця фотографія вразила весь світ, показала весь біль українських дітей та народу. Хочу, щоб діти в Україні не знали, що таке війна. І перемога була уже скоро», — підсумувала Ангеліна Андрусишин, студентка Львівської національної академії мистецтв.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini