14 Квітня, 2024, 13:34

Таміла Ташева закликала міжнародну спільноту виносити судові рішення проти російських воєнних злочинців 

Росія активно використовує свої збройні сили в Чорному морі не лише для повномасштабного вторгнення, але й для морської блокади як елементу економічного тиску на Україну. Держава-агресорка атакує портову інфраструктуру та цивільні вантажні судна, перешкоджаючи свободі судноплавства в Чорному морі, що загрожує глобальній продовольчій безпеці. 

Про це Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим сказала на відкритті Другої Чорноморської безпекової конференції Міжнародної Кримської платформи. 

“Окупанти використовують територію Кримського півострова для запуску ракет по материковій частині України, в тому числі по об’єктах цивільної інфраструктури. Ось чому було важливо, коли серед двох ордерів на арешт російських військових командирів, виданих Міжнародним кримінальним судом, один виявився проти адмірала ВМФ Росії, який представляє Чорноморський флот РФ, що також дислокується в Криму”, — сказала вона. 

Попри те, що в України немає свого флоту, вона змогла стабілізувати ситуацію в Чорноморському регіоні. “В результаті таких зусиль України, російський Чорноморський флот втратив третину своїх потужностей. Крім того, порти було розблоковано і сотні кораблів вже успішно ними скористались. За один рік Україні вдалося в чотири рази збільшити морські транспортні потужності”, — додала Таміла Ташева.

#CrimeaPlatform
#ExpertNetwork

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini