11 Вересня, 2023, 17:15

Святкування Рош га-Шана: В Україні чекають більшої кількості паломників, ніж  минулого року, діятимуть певні обмеження

Святкування Рош га-Шана другий рік поспіль буде проходити в умовах повномасштабної війни в Україні. Тому це накладає відбиток на певні обмеження та особливості паломництва до України. Як і минулого року, паломники будуть приїздити до України автомобільним транспортом, а також будуть прилітати до інших країн. Зокрема, основна кількість паломників буде подорожувати через Молдову, а також через Румунію, Польщу та Угорщину.  

Утім, попри те, що шлях буде набагато довший, ніж це було раніше, цьогоріч очікується більша кількість паломників, ніж минулого року.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила директорка БФ «Історико-культурний центр міста Умань» Ірина Рибницька.

«Ми чекаємо паломників у більшій кількості, ніж минулого року. Минулого року до України прибуло більше 22 тисяч паломників», – зазначила вона.

За словами Ірини Рибницької, цьогоріч підготовка до проведення Рош га-Шана проводилася на найвищому рівні – під головуванням голови Державної служби з етнополітики та свободи совісті було створено спеціальну ініціативну групу, яка готується до проведення Рош га-Шана. Наразі, зазначила вона, усі служби відпрацювали свої алгоритми та протоколи. Готові безпекові заходи, також застереження та обмеження, які буде застосовано та вже застосовано в зоні паломництва в місті Умань. 

«Це є обмеження пересування зоною паломництва, це є необхідність носіння з собою паспортів, необхідність дотримання комендантської години. А також певних обмежень, які було встановлено в зоні паломництва, такі як обмеження на продаж алкоголю, а також феєрверків та інших іграшок, які можуть бути схожими на зброю», – пояснила Ірина Рибницька.

Як і минулого року, за словами Ірини Рибницької, зона паломництва є обмеженою, доступ до міста відбувається через визначені напрямки – через певний в’їзд до міста для паломників-хасидів та через інші в’їзди – для українців та інших гостей. Також будуть застосовані й посилені заходи, зазначила Ірина Рибницька.

«Щодо посилених заходів, вони будуть звичайно застосовані, оскільки ми повинні бути підготовлені, і спеціальні підрозділи також, до будь-яких випадків. Тому відбувається догляд особистих речей тих, хто буде прибувати, а також пошук заборонених предметів та їх вилучення», – пояснила вона.

Водночас, коментуючи питання укриттів, вона зауважила, що та кількість укриттів у зоні паломництва та по місту Умань дасть змогу забезпечити усіх охочих можливістю сховатися та перебувати у безпеці.

Загалом, підкреслила Ірина Рибницька, заходи безпеки забезпечуються силами Національної гвардії, Національної поліції України, свою роботу проводить також Служба безпеки України.

«Для паломників-хасидів відвідання Умані є святим. Їх праведник Раббі Нахман завіщав їм, що кожного року, якщо вони зустрінуть новий рік, Рош га-Шана в Умані на його могилі, він буде для них щасливим. Тому вони вірять, що їх святий, по-перше, їх захистить. По-друге, напевно, вони все ж таки вірять Збройним силам України, як і ми всі. І, по-третє, для них це не є питанням заборон або якихось обмежень. Їх воля приїхати та відвідати Україну є настільки  великою, що вона не залежить від будь-яких чинників», – підсумувала Ірина Рибницька.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini