Руслан Стрілець, міністр захисту довкілля та природних ресурсів України, Медіацентр Україна-Укрінформ
Руслан Стрілець, міністр захисту довкілля та природних ресурсів України, Медіацентр Україна-Укрінформ
1 Вересня, 2022, 14:38

Сума збитків екології від російської агресії близько одного трильйона гривень  – Міністерство довкілля

За пів року повномасштабного вторгнення, Мінекології зафіксувало понад 2 тисячі випадків знищення живої природи. Це руйнування нашої екосистеми. Наразі понад 300 матеріалів передано до правоохоронних органів, тривають слідчі дії.

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив Руслан Стрілець, міністр захисту довкілля та природних ресурсів України.

«Спеціалісти проводять розрахунки, на яку суму завдано збитків екології України. Лише за попередніми даними, за шість місяців сума збитків становить 962 мільярда гривень. Розрахунки продовжуються», –  сказав міністр.

Шкода від забруднення повітря сягає  – 923 мільярди гривень, шкода ґрунтам та землям – 138 мільярдів гривень.

Руслан Стрілець наголосив, що природа немає кордонів, тому росіяни завдають збитків усьому світу. 40 нафтобаз злетіло в повітря в Україні, в атмосферне повітря потрапило понад 499 тисяч тонн токсичних речовин.

«За ці пів року по Україні випущено понад 3,5 тисяч ракет, а це викиди в атмосферне повітря та забруднення землі. Під час всіх вибухів, які були на території нашої держави, у повітря вилетіло понад  46 мільйонів тонн забруднюючих речовин», – заявив він.

В Україні працює відповідний екологічний штаб, куди увійшли і наші фахівці, і міжнародні партнери. Наразі обраховуються всі збитки, опрацьовуються нові методики, щоб потім передати ці дані до міжнародних судів для компенсації. Всі позови проти росії будуть подаватися Міністерством юстиції та Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України у загальному порядку.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini