28 Червня, 2023, 18:28

Сума завданих Україні збитків на сьогодні становить 400 мільярдів доларів – Олександра Василенко

На сьогодні оцінка завданих збитків складає 400 мільярдів доларів. Утім, сьогодні ще триває процес оцінки, і сума збільшується.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна Укрінформ повідомила Олександра Василенко, директор Департаменту економічної дипломатії МЗС України, Спецпредставниця з питань гуманітарної та санкційної політики.

«На сьогодні процес оцінки збитків, завданих Україні, триває. На сьогодні оцінка складає 400 мільярдів доларів. Але оскільки війна, на жаль, є динамічним процесом, руйнування відбуваються кожного дня – ця оцінка постійно змінюється і, на жаль, в більшу сторону. Тому говорити про якісь фінальні результати оцінки збитків, я думаю, ще досить рано», – зауважила вона.

Водночас, за словами Олександри Василенко, в рамках Лондонської Конференції з відновлення України відбувалося дуже багато розмов щодо використання заморожених російських активів, які можна буде використати для компенсації завданих збитків.

«Також, наприклад, на одному з івентів Конференції, який, зокрема, був присвячений санкціям, обговорювалися різні можливості і щодо податків на російську нафту, які могли б спрямовуватися у фонд компенсації України. Для того, щоб зробити цю компенсацію більш динамічною. Оскільки питання заморожених активів може бути досить тривалим в часі, тобто стягнення компенсацій. І звісно, постійно обговорювалося питання репарацій і саме механізмів, як вони будуть виплачуватися», – зазначила вона.

Крім того, Олександра Василенко нагадала про мультидонорську платформу, створену країнами G7+, яка вже працює для залучення коштів від приватних фондів, банківських установ, міжнародних фінансових установ для відбудови України.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini