20 Липня, 2023, 16:10

Сума завданих росією збитків для українського довкілля становить понад 2 трильйони гривень – Олександр Краснолуцький 

Війна російської федерації проти України завдає значних збитків довкіллю. На сьогодні їх сума становить понад 2 трильйони гривень, зафіксовано понад 2,5 тисячі завданих збитків.

Такі дані під час презентації дослідження щодо впливу російської збройної агресії на довкілля України в Медіацентрі Україна – Укрінформ озвучив перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Краснолуцький.

«На сьогодні ці збитки становлять вже понад 2 трильйони гривень. Зафіксовано більш як 2,5 тисячі таких збитків, завданих довкіллю. Це обраховуються такі збитки, які завдаються природнозаповідному фонду, збитки, які завдаються воді, повітрю, лісам, біорізноманіттю. Тобто по всіх напрямках в важких умовах, іноді навіть в умовах ризиків для життя Державна екологічна інспекція ці збитки нараховує», – повідомив він.

Олександр Краснолуцький наголосив, що фіксація цих збитків є обов’язковою для того, щоб потім агресора зобов’язати заплатити за ту шкоду, яку він завдає нашому довкіллю.

«Відповідно до Формули миру, запропонованої нашим Президентом Володимиром Зеленським, відшкодування збитків і зупинення екоциду є одним з пунктів формули нашого миру. Тому це є дуже важливою на сьогодні складовою», – додав він.

Крім того, Олександр Краснолуцький зазначив, що 30 червня цього року в Офісі президента була створена міжнародна робоча група, яка працює у трьох напрямках: перший – оцінка екоциду, який завдається українському довкіллю; другий – розрахунок тієї шкоди, що відбувається; третій – знаходження міжнародних механізмів для притягнення агресора до відповідальності за шкоду, яку він сьогодні завдає довкіллю.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini