Олег Гавриш, Головний консультант відділу організаційної роботи Кабінету керівника ОП, Медіацентр Україна – Укрінформ
11 Квітня, 2023, 16:58

Сума завданих росією Україні руйнувань становить близько 700 млрд доларів – Олег Гавриш

Згідно з даними Генпрокуратури України, росіяни знищили та пошкодили 74 400 житлових будинків, близько 2 500 тисяч навчальних закладів, 500 лікарень,  400 культурних споруд, 120 – релігійних споруд, 4 500 тисяч об’єктів мереж та комунікацій. Загалом зруйновано 114 об’єктів енергетики. Постраждали як державні, так і приватні підприємства.

Такі дані під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ озвучив Головний консультант відділу організаційної роботи Кабінету керівника ОП Олег Гавриш.

«Ми зараз як держава оцінюємо розмір цих всіх руйнувань десь близько 700-800 млрд доларів», – наголосив він.

Наразі, за словами Олега Гавриша, ведеться робота над тим, щоб повернути суверенні гроші росії, які зараз заарештовані по всьому світу. Зокрема, йдеться про близько 100 млрд доларів.

«Цей процес складний, але він просувається. Є відповідне рішення ООН, є відповідне рішення багатьох країн. Ми сподіваємося, що ми зможемо повернути ці гроші. На це знадобиться близько 5-7 років, в найгіршому варіанті – до 10 років», – зазначив він.

Він наголосив, що Україна вживатиме всіх заходів, аби росія компенсувала всю завдану Україну шкоду.

«Ми розуміємо, що можливо всі гроші не вдасться повернути, навіть, якщо ми заарештуємо всі активи, які зараз є в росії по світу. Тоді ми будемо йти з цим до судів та переслідувати росію стільки, скільки буде потрібно, аби забрати все те, що вона нам вина, аби компенсувати всю шкоду, яку вона нам завдала».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini