Піт Плуг, голова Фонду «Авіакатастрофа» рейсу MH17 у Медіацентрі Україна, 18 липня
18 Липня, 2022, 13:41

Суду може знадобитися не один рік, щоб розглянути позови родичів жертв рейсу MH17 проти росії — Піт Плуг, голова Фонду «Авіакатастрофа» рейсу MH17

Скарги родичів жертв рейсу MH17 все ще очікують розгляду у Європейському суді з прав людини. І процес може бути тривалим. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна заявив голова Фонду «Авіакатастрофа» рейсу MH17 Піт Плуг

«Спершу Європейський суд з прав людини займеться  міждержавними позовами: уряду Нідерландів і уряду України, а потім вже скаргами від 480 родичів. Це може тривати не один рік»,  — розповів Піт Плуг.

За його словами, через 8 років після катастрофи у родичів жертв все ще чимало запитань.

«Спершу суд має відповісти на запитання: чи це був «Бук»? Звідки він взявся цей «Бук»? Чи стріляли з Первомайська? І ці 4 підозрюваних:  чи вони винні чи ні? Ми очікуємо відповіді на ці запитання, Але також хочемо знати, хто остаточно відповідає за надання цієї системи, хто натиснув на спусковий механізм. На ці запитання відповіді ще немає.  Розслідування продовжується і воно дуже складне»,  — заявив голова Фонду «Авіакатастрофа» рейсу MH17.

За інформацією Піта Плуга, Окружний суд Гааги, який  розглядає справу про катастрофу літака рейсу МН17, може винести своє рішення уже в листопаді-грудні цього року. 
17 липня 2014 року над Донбасом було збито  Boeing 777 (рейс MH17). Після понад 5 років розслідування слідство з’ясувало: літак рейсу MH17 був збитий зенітно-ракетним комплексом «Бук», що належить 53-й зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони збройних сил російської федерації, дислокованій під Курськом.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini