Валерія Коломієць, Медіацентр Україна - Укрінформ, 21 червня
21 Червня, 2022, 12:05

Суд заборонив діяльність 10 проросійських політичних партій – Мінюст

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила Валерія Коломієць, заступниця міністра юстиції України. 

«РНБО у березні призупинило діяльність 11 проросійських партій. Це ж рішення зобов’язувало Мінюст подати позови та заборонити діяльність цих партій. Паралельно у Верховній Раді було зареєстровано відповідний проект закону. Як тільки його підтримали парламентарі, Мінюст подав відповідні позови до судів. Наразі заборонено діяльність 10 проросійських партій. Одночасно з цим, судом було прийнято рішення про стягнення всього майна цих партій у дохід держави. 11 липня буде засідання по 11 партії. Мінюст сподівається, що рішення не буде відрізнятися від попередніх», – наголосила вона. 

У Верховній Раді вже зареєстровано проект закону, який буде пояснювати, що відбуватиметься з депутатами місцевих рад, які належать до цих партій.

«Наразі у судах перебуває 17 позовів від Мінюсту про заборону політичних партій. 11 на виконання рішень РНБО, 5 стосуються інформації від СБУ, ці партії підозрюються у злочинній діяльності, а також сприянню окупації. А одна, яка називається «Русь єдина», назви її територіальних підрозділів відрізняються від офіційної назви і звучать як «Політики путіна». Вже понад рік розглядається ця справа»,- підкреслила Валерія Коломієць.

Заступниця міністра юстиції України пояснила, що депутати, які належали до заборонених партій, будуть виходити з них. Говорити про паралічі роботи місцевих рад неможливо. Оскільки, народні депутати партій, діяльність яких заборонена, можуть діяти у складі депутатських груп, але фракція розпускається. 

«Такі депутати втрачають можливість діяти як партія, в них забирають майно, у разі, якщо вони реєструють нову політичну силу, знову подається позов про заборону діяльності. Щодо очільників деяких партій є не лише кримінальні провадження, але й готові підозри», – наголосила заступниця міністра.  

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський підписав закон про заборону проросійських політичних партій. Верховна Рада 3 травня ухвалила законопроект №7172-1, «за» проголосували 330 депутатів. Як йдеться у пояснювальній записці, заборона діяльності проросійських політичних партій, які здійснюють антиукраїнську діяльність або пропагують колабораціонізм, буде ефективним засобом захисту демократії в Україні і її незалежності та суверенітету.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini