Максим Нефьодов, керівник проектів із підтримки реформ Київської школи економіки у Медіацентрі Україна, 20 липня
20 Липня, 2022, 12:29

Стягнення компенсацій з росії може тривати роками. Але ми документуємо всі збитки, щоб максимально пришвидшити процес — Максим Нефьодов

Матеріальні позови до росії через знищене державне та приватне майно будуть розглядати суди у різних країнах світу. І ці процеси можуть тривати роками. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україні заявив керівник проектів із підтримки реформ Київської школи економіки Максим Нефьодов. За його словами, суди щодо компенсації збитків, завданих росією, відбуватимуться там, де є заморожені російські активи. Це, передусім, США, Велика Британія, Швейцарія, Німеччина та Франція. 

«Це буде досить довгий процес. Наприклад, коли Ірак розплачувався за збитки через напад Саддама Хусейна на Кувейт, це тривало близько 30 років. Ми зацікавлені пройти швидше. І одна із можливостей зробити це — кращий аналіз збитків. Зокрема, підтвердження інформації про руйнування із супутників та дронів», — розповів Максим Нефьодов.

Також за даними Нефьодова, судові процеси проти росії розвиватимуться у 3-х напрямках. Окрім компенсації за матеріальні збитки, йдеться про позови до Міжнародного кримінального суду в Гаазі. Він здійснює  кримінальне переслідування солдат та командирів, які знищували цивільні будівлі, знаючи, що вони не є військовими об’єктами. Тобто порушували правила війни. Ще один напрям — це позови від українців про порушення прав людини.

«І йдеться не лише про поранення чи смерті, йдеться і про примусову депортацію. росіяни примусово вивезли близько 2 млн людей в росію. А деяких дітей і пенсіонерів без документів кидали десь в Сибіру чи на Далекому Сході», — розповів керівник проектів із підтримки реформ Київської школи економіки.

KSE Institute (аналітичний центр при Київській школі економіки) спільно з Офісом Президента України та Міністерством економіки започаткували проєкт «Росія заплатить». Його мета – зібрати інформацію про об’єкти, що були зруйновані і продовжують руйнуватися в результаті війни, яку росія розв‘язала проти України.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini