Григорій Плачков, колишній керівник Державної інспекції ядерного регулювання
Григорій Плачков, колишній керівник Державної інспекції ядерного регулювання, Медіацентр Україна
25 Жовтня, 2022, 13:15

Створити брудну бомбу на ЗАЕС неможливо  —  екс-керівник Державної інспекції ядерного регулювання

На Запорізькій атомній електростанції створити брудну бомбу неможливо, адже там бракує необхідного обладнання. Про таке під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів Григорій Плачков, колишній керівник Державної інспекції ядерного регулювання. 

«Є такі думки, що росіяни щось замислюють і намагаються звинуватити Україну в цьому… На ЗАЕС немає обладнання для того, щоб там розібрати «збірку», яка використовується в активній зоні реактора, а потім щось з  нею робити. Тому дивно чому вони кажуть про ЗАЕС. Я б розумів, якби вони казали про зону відчуження. Там дійсно багато ядерного матеріалу і є також сховища відпрацьованого ядерного палива і є потужності, щоб це паливо переробити», — розповів Плачков.  

Також, на його думку, заявами про підготовку Україною радіаційного озброєння росія намагається створити картину того, що Україна порушує договір про нерозповсюдження ядерної зброї та матеріалу. 

Нагадаємо, 23 жовтня  міністр оборони росії Сергєй Шойгу зателефонував щонайменше трьом міністрам оборони держав НАТО, розповідаючи про підготовку Україною «брудної бомби».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini