16 Листопада, 2022, 12:47

Звертатися до росії щодо зміни її законодавства стосовно анексованих територій за результатами війни не будемо, рішення злочинної влади не мають юридичної сили – Веніславський

Україна не звертатиметься до росії з проханням змінити законодавство рф щодо анексованих територій за результатами війни, адже жодне рішення злочинної влади не має юридичної сили. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів народний депутат, член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, представник Президента в Верховній раді України Федір Веніславський.

“Жодне рішення злочинної влади терористичного режиму російської федерації, пов’язане зі спробами незаконно анексувати території України, не мають юридичної сили. Вони є юридично нікчемними. Тому звертатися до країни з проханням змінити це за результатами війни, я думаю, точно не варто”, – пояснив Веніславський.

Нардеп висловив переконання у тому, що політична еліта рф, яка прийде на зміну нинішньому злочинному режиму путіна, буде змушена привести своє внутрішнє законодавство до міжнародного права, стандартів та цінностей. 

“Росія звертається до норм міжнародного права виключно, коли їй це вигідно. А коли не вигідно, вони про це не згадують. Не згадують, що росія системно і грубо порушила цілу низку норм Статуту ООН, напавши на Україну, зробивши спробу анексії частини її території, завдавши шкоди фізичним та юридичним особам. Це все і є тими нормами міжнародного права, під якими має стояти підпис всіх нормальних, цивілізованих країн. Тому російська федерація, хоче вона чи не хоче, буде змушена повернутися до загально визнаного міжнародно-правового поля”, – упевнений Веніславський.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini