Зореслава Люльчак, керівниця центру "Джерело" у Медіацентрі Україна
Зореслава Люльчак, керівниця центру "Джерело" у Медіацентрі Україна
7 Листопада, 2022, 14:12

Зможемо розповісти Європі про проблеми українців з інвалідністю: львівський реабілітаційний центр «Джерело» першим в Україні отримав офіційне членство у Європейській асоціації з надання послуг людям з інвалідністю

Львівський міський реабілітаційний центр «Джерело» першим в Україні отримав офіційне членство у Європейській асоціації з надання послуг людям з інвалідністю. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповіла Зореслава Люльчак, керівниця центру. 

За її словами, членство в Європейській асоціації з надання послуг людям з інвалідністю дасть можливість працівникам установи не лише брати участь у форумах та тематичних групах з учасниками з усієї Європи, а й розповісти закордонним колегам про потреби та проблеми українців, які мають інвалідність.  

«Для нас це важливо, не тільки як для установи «центр «Джерело», а і загалом для України, бо це є перше таке членство в Європейській асоціації з надання послуг людям з інвалідністю. Ми маємо повноцінне право голосу, ми маємо право озвучувати ті проблеми, які існують в Україні стосовно прав людей з інвалідністю, стосовно того, що потребують люди з інвалідністю. Ми також маємо можливість подання проектів, які будуть підтримуватись Європейською асоціацією», — заявила Зореслава Люльчак.

Також директорка центру розповіла про діяльність організації від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. 

«В центрі «Джерело» був розгорнутий прихисток для людей з інвалідністю, їхніх сімей, супроводжувачів, які допомагали виїхати за кордон чи в інші територіальні громади. За цей час у нас було розміщено понад 350 людей з інвалідністю… На вокзалі почав працювати в березні-квітні пункт допомоги людям з інвалідністю. Нам вдалось залучити багато гуманітарної допомоги від небайдужих громад з Чехії, Канади, Італії, Латвії та інших країн. Це і реабілітаційне обладнання, і продуктові і гігієнічні набори», — повідомила Зореслава Люльчак.

Довідково: центр «Джерело» надає реабілітаційні послуги для дітей і молоді з інвалідністю та дітей з групи ризику, формує та впроваджує новітні стандарти соціальних послуг. За 29 років роботи, у реабілітаційному допомогу отримали понад 7500 дітей та молоді, віком від кількох тижнів до 45 років. Центр фінансується з комунального бюджету міста Львова та за рахунок благодійних надходжень.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini