24 Листопада, 2022, 18:08

Збитки товаровиробників сягають більше 40 млрд доларів, знищено багато підприємств, поголів’я тварин – Всеукраїнська аграрна рада

Через війну збитки товаровиробників у аграрному секторі вже сягають понад 40 мільярдів доларів, знищені підприємства, тварини, скоротилися посівні площі. Про це в Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук. 

«Сьогодні непрямі і прямі збитки товаровиробників сягають більше 40 мільярдів доларів, непрямих збитків більше 35 мільярдів, прямих 6,6 мільярда. Це говорить про те, що в таких умовах стовідсотково гарантувати заплановані посіви на 2023 рік дуже важко. Я б обмежився сьогодні гарантуванням того, що посівна буде відбуватися, але в яких масштабах, на яких площах, які культури будуть задіяні, будемо говорити вже під час самої підготовки, це десь лютий місяць», — зазначив Марчук.

Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради додав, що посівні площі через війну та окупацію скоротилися приблизно на 40%. Залишаються проблеми навіть із звільненими територіями, але значна частина цих угідь замінована. Їх можна було б планувати у задіяння посівних площ на весну 2023 року, але для цього потрібно провести колосальну роботу з розмінування. 

«ДСНС працює в посиленому режимі, докладає всіх зусиль. Але зусиль цих фізично не вистачає. Потрібно задіювати додаткові механізми залучення команд розмінувальників, закордонних експертів, які давали б можливість прискорити цей механізм. Якщо це вдасться зробити, кількість посівних площ буде розширено. Але не тільки замінування є ключовою проблемою. Велика частина підприємств знищена, знищена техніка, адміністративні будівлі, молочно-товарні ферми, поголів’я тварин», — розповів Марчук.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini