Фото Медіацентр Україна – Одеса: Василіс Бумбурас, виконавчий директор будівельної компанії “Гефест”; Довідас Віткаускас (Литва), директор благодійної організації SOS Ukraine, екс-керівник великих проєктів Європейського союзу з реформ в Україні
22 Грудня, 2022, 15:09

Законопроект 5655 про реформу містобудування в теперешній редакції призведе до монополізації рінку – директор будівельної компанії.

Вигодонабувачами будуть тільки ті будівельні компанії, хто матимуть свої “приватні” управління державно-будівельного контролю. Таку думку під час брифінгу у Медіацентрі Одеса – Україна висловив виконавчий директор будівельної компанії “Гефест” Василіс Бумбурас.

“У одного бізнесмена є “приватний ДАБК” і він може будувати 40 поверхів. У  іншого бізнесмена є такий самий “приватний ДАБК” і він може будувати 20 поверхів. Таким чином ми отримаємо ринок, на якому перемагатимуть лише дві-три компанії”, – зазначив Василіс Бумбурас.

На його думку, згідно із теперішньою редакцією законопроекта, бізнесмен буде фактично контролювати сам себе.

“Так, де-юре це будуть інші юридичні особи, але по суті кожен, хто має приватний ДАБК, буде сам себе контролювати. Однакових умов для всіх не буде. Контроль має бути за державою, приватна структура не зможе так якісно контролювати виконання закону. Тому у документі потрібні зміни, він не піде на користь суспільству”, – додав Василіс Бумбурас. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini