Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики, Медіацентр Україна-Укрінформ
Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики, Медіацентр Україна-Укрінформ
21 Грудня, 2022, 17:56

За тиждень-півтора Київ повернеться до планових відключень, але у кращому випадку світло буде 10 годин на добу – Центр досліджень енергетики

Остання атака рашистів була сфокусованою саме відносно Київського енергорайону та призвела до суттєвих пошкоджень енергетичної системи. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

«Декілька суттєвих пошкоджень призвели до того, що Київ, і без того досить дефіцитний регіон з точки зору поставок електроенергії, опинився у вкрай складному становищі як з точки зору доставки до нього електрики, так і з точки зору розповсюдження її всередині Києва і області. Тривають роботи і відновлення, але, враховуючи характер пошкоджень, я думаю, що киянам слід готуватися до того, що наступні щонайменше 2-3 тижні наявність електрики протягом 4-6 годин в будинку — це добра новина», — пояснив Харченко.

Директор Центру досліджень енергетики зазначив, що Київ зараз можно прирівняти до прифронтових регіонів, де або була окупація, або досі дістає артилерія і ракетні залпи РСЗО. Експерт прогнозує повернення до планових відключень протягом тижня.

«Я думаю, що протягом щонайбільше півтора тижні, скоріше, може, і за тиждень ми повернемось до планових відключень, в тому числі, у Києві та регіоні. Але ці відключення не будуть комфортними. У кращому випадку 10 годин на добу буде наявність електрики, і 14 годин — відсутність. Це буде добрим результатом. З іншого боку до нас їде велика кількість обладнання. Сподіваюся, що мобільна генерація з’явиться доволі швидко, для того робиться все можливе», — повідомив Харченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini