Фото Медіацентр Україна — Одеса: Микола Вікнянський, голова робочої групи по включенню міста Одеса до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО; Оксана Довгополова, докторка філософських наук, професорка кафедри філософії ОНУ імені Мечникова, кураторка платформи культури пам'яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво;
15 Листопада, 2022, 16:19

За пошкодження об’єкта зі списку ЮНЕСКО окупант буде нести додаткову відповідальність

Це будуть обтяжливі обставини за скоєні злочини. Про це під час брифінгу у Медіацентру Україна — Одеса розповів Микола Вікнянський, голова робочої групи по включенню міста Одеса до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

«У такому випадку запускаються прозорі механізми міжнародного права. Зараз багато людей думають, як стягнути з окупантів їх заморожені гроші. У випадку ураження об’єкту зі списку історичної спадщини ЮНЕСКО для окупантів це будуть обтяжливі обставини, буде простіше стягнути компенсацію», — зазначив Вікнянський.

Також він додав, що включення центру Одеси до списку історичної спадщини ЮНЕСКО «буде пасткою для окупантів». «Якщо вони будуть руйнувати спадщину, це буде аргумент, щоб надати Одесі більше ППО», — додав спеціаліст.   

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini