Фото Медіацентр Україна – Одеса: Володимир Пашевич, начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям Головного Управління ДСНС в Одеській області ; Марина Мартиненко, речниця ГУ ДСНС в Одеській області
14 Грудня, 2022, 14:51

За останні півтора місяці в Одеській області сталося 11 випадків отруєння чадним газом через використання генераторів та газових горілок – ДСНС

З початку листопада отруїлися 19 осіб, з них 9 дітей, і таки випадки тільки частішають. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Марина Мартиненко, речниця ГУ ДСНС в Одеській області.

“У нас була доба, коли сталося 5 випадків отруєння, постраждало 11 людей. Був випадок, коли через те, що газову горілку використовували для опалення приміщення, що заборонено, отруїлося 3 дітей, вони потрапили в лікарню. Загалом випадків отруєння чадним газом все більше, за півтора місяца отруїлися вже 19 осіб” – розповіла Марина Мартиненко.

Як зазначив, Володимир Пашевич, начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям Головного Управління Державної Служби з Надзвичайних Ситуацій в Одеській області, такі випадки частішають через неправильну експлуатацію генераторів та газових горілок.

“Генератори не можна встановлювати в приміщенні, тільки на відстані від будівлі мінімум 6 метрів. Заправляти тільки при вимкненому двигуні. Пальне зберігати тільки у сертифікованому посуді. Взагалі раджу читати інструкцію виробника, правила ДСНС тільки розробляються”, – зазначив фахівець.

Як додав Пашкевич, туристичну газову горілку можна використовувати тільки на вулиці. Її також не можна використовувати для опалення приміщень.

“Усі місткості з газом перед використовуванням треба перевірити на герметичність. Це можна зробити мильним розчином, губкою для миття пройти по всім стикам”, – додав фахівець.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini