Василь Фурман, член Ради НБУ, Медіацентр Україна-Укрінформ
Василь Фурман, член Ради НБУ, Медіацентр Україна-Укрінформ
15 Грудня, 2022, 18:20

За час війни довіра українців до банків зросла: гривневі вклади населення збільшилися на 37%, бізнесу на 11% — член Ради НБУ

Українські банки підійшли до кризи, яка склалася внаслідок повномасштабної війни, зі значним запасом капіталу та ліквідності, операційно стійкими та ефективними. Довіра вкладників за цей час зростає. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів член Ради НБУ Василь Фурман.

«Довіра вкладників до банків протягом цих днів війни зростає. Якщо подивитися на залишки коштів у банківській системі станом на 9 грудня цього року, то можна побачити, що у нас плюс майже 245 млрд грн в еквіваленті. Це за коштами юридичних та фізичних осіб в усіх валютах. Гривневі вклади населення від початку бойових дій зросли майже на 37%, бізнесу на 11%», — зазначив Фурман.

Член Ради НБУ зазначив, що навіть під час війни банки продовжують кредитувати. 

«Якщо ми дивимося на кредитування роздрібного сегменту, то заборгованість позичальників зменшилася на трохи більше ніж 12%, або на 29 млрд грн станом на 9 грудня порівняно з 24 лютого. Корпоративний сегмент станом на 9 грудня з точки зору кредитування збільшився майже на 4%, або на 18 млрд грн. У валюті відбулося незначне зменшення. За період дії воєнного стану в Україні в межах державної програми „Доступні кредити 5-7-9%“ на 12 грудня видано 16,6 тисяч кредитів підприємствам на загальну суму 69 млрд грн», — повідомив Фурман.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini