Фото Медіацентру Україна – Одеса: Богдан Короленко, координатор проєкту Українського інституту національної пам’яті по збору свідчень про людяні та мужні діяння, здійснені під час російсько-української війни
24 Березня, 2023, 15:12

З 24 лютого 2023 року до Українського інституту національної пам’яті надійшло кілька десятків повідомлень про мужні вчинки цивільних українців

Інститут започаткував проєкт по збору свідчень про людяні та мужні діяння, здійснені під час російсько-української війни саме у першу річницю повномасштабного вторгнення. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Богдан Короленко, координатор проєкту.

“З початку повномасштабного вторгнення інформаційний простір був переповнений повідомленнями, як мешканці наших міст та селищ виходили проти колони російської техніки, допомагали пораненим українським бійцям тощо. Але ми розуміємо, що спогади швидко забуваються. Й аби не втратити весь цей масив мужніх історій, ми започаткували такий проєкт. Поки що до нас надійшло декілька десятків подібних свідчень. Робота почалася, вже є певний результат” – сказав Короленко.

Він також закликав представників влади, громадські організації, волонтерський рух, представників ЗМІ, зокрема, на півдні, приєднуватися до проєкту.

“На півдні світогляд українців змінився кардинально. Вторгнення було ще у 2014-ому році, але мало кого торкалася ця війна. Коли ми побачили злочини російської армії проти цивільних, сприйняття війни простими одеситами зовсім змінилося. Путін своїми ракетними обстрілами Одеси вибив будь-які сентименти в бік російської федерації. І багато мешканців Півдня беруть участь в опорі – не тільки в складі ЗСУ, а і як волонтери”, – зазначив Сергій Гуцалюк, начальник Південного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті.

Щоб дізнатися детальніше про проєкт, відвідайте цю вебсторінку.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini