Журналістка Анжела Слободян півроку пробула в окупованому росіянами Херсоні
16 Листопада, 2022, 11:50

«Я прожила 6 місяців в окупації»: журналістка Анжела Слободян розповіла про те, як працювала у окупованому росіянами Херсоні

Журналістка Анжела Слободян півроку пробула в окупованому росіянами Херсоні. Протягом усього цього часу вона не припиняла свою професійну діяльність і навіть потрапила у полон до окупантів.  Під час брифінгу у Медіацентрі Україна журналістка розповіла деталі про життя та роботу в окупації.

Повне відео можна переглянути тут.

Про роботу в умовах окупації: 

«Я прожила в окупації 6 місяців…Складно було всім херсонцям і мені було складно. Я здобула, скажімо так, ще одну професію — оператора. Тому що я працювала і за журналіста і за оператора. Тому що мій оператор вивіз свою родину ще 24 лютого».

«Я не могла вільно здобувати інформацію, тому що окупанти зайшли, тому що я не могла вільно виходити навіть працювати зі своїм телефоном. Тобто я все знімала на телефон, потім монтувала, якщо це сюжети. Якщо прямі ефіри, то виходила вдома.  Я не могла вийти на вулицю і вільно там працювати, тому що поряд були озброєні люди. І кожного разу до мене могли підійти і відібрати телефон, побачити що я там знімаю.  Ну благо цього не було усі ці півроку. Тільки коли до мене прийшли додому і забрали вже і я ще  31 день була у неволі. Тоді тільки вони подивилися мої телефони ». 

«Мені сказали, що я була шпигункою, ну тобто різні там були звинувачення. І агент СБУ, і член ДРГ, і шпигунка, навіть мені таке казали, коли мене випускали вже, сказали що я слідкувала за ФСБ».

Про настрої херсонців на початку вторгнення росіян: 
«Коли зайшли російські військові, то взагалі люди всі зникли. Не було людей. От просто пусте місто було. Не знала куди всі автівки у людей ділись, пусті вулиці. Люди боялися взагалі  виходити в магазин, вийти на вулиці себе показати.  Після 2-3х днів почався рух опору. Люди виходили, виходили на мітинги. Намагалися достукатися (але до кого там стукати), аби російські військові все ж таки пішли до себе додому. Люди боролися за свої права, за те, щоб жити вільно на своїй землі, до того часу, поки не почали обстрілювати»

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini