Учасники брифінгу, Медіацентр Україна
15 Листопада, 2022, 12:32

Вже наступного тижня в Україні зможуть збирати докази воєнних злочинів за допомогою 3D-сканерів, які передала держава Люксембург

Тридцять 3D-сканерів, які Люксембург передав Україні, уже на шляху до Києва. З ними можуть почати працювати українські фахівці уже з наступного тижня. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна повідомила заступниця директора з наукової роботи Київського НДІ судових експертиз Міністерства юстиції України Наталя Нестор.  Додала, що ці сканери значно пришвидшать роботу експертів.

«Тобто приїжджає людина наводить цей сканер на певний об’єкт, що необхідно дослідити, потім все це виводиться на комп’ютер і йде відповідно вже 3D-програмування цього об’єкту на комп’ютері і збереження, відтворення. Це, по-перше, пришвидшує сам процес досліджень. Тому що наприклад,  фіксація місця події від двох до чотирьох годин, це в кращому випадку, а за допомогою цих сканерів, це можна зробити за півтори години. Можна не описувати, так як у нас описують в протоколі. Все це фіксується на відповідних комп’ютерних носіях і вже зберігається в 3D-вимірі», — пояснила Наталя Нестор.

3D-сканери мають багатоцільове призначення, серед іншого, їх можуть використовувати як для реконструкції подій,  так і для фіксації травм загиблих. 

«Наші 3D-сканери дуже популярні серед судових експертів. У нас є багато партнерів, зокрема з представниками поліції, із судовими експертами по всьому світу, від США до Японії. В Європі також. Ми уже знаємо, що завдяки нашим сканерам провели декілька важливих досліджень. Вони відбулися успішно»,  — розповів президент компанії “Artec 3D” у Люксембурзі  Артем Юхін.

Це новітнє обладнання використають і в Україні, щоб якісно збирати докази щодо воєнних злочинів, учинених росіянами і щоб вони були за це покарані. 

«Ніхто не сумнівається в тому, що путіна і всіх військових злочинців в кінці кінців очікує військовий трибунал. Саме документування цих злочинів, грамотне документування, саме в тому вигляді, щоб їх можна було представити міжнародним судовим інстанціям і щоб ці докази не викликали ніяких  запитань і є нашою здачею»,— додав заступник Міністра юстиції України Андрій Гайченко.

Довідково:  згідно зі звітами організації Presute Russian War Crimes, на звільнених територіях, що були раніше окуповані російськими військами, було виявлено не менше 39 000 порушень Женевських конвенцій.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini