Фото Медіацентр Україна - Одеса: Дмитро Ракшевіч, колишній віськовополенинй (за трибуною)
10 Листопада, 2022, 16:01

«Вони розповідали одні й ті самі історії та боялися нас», —  колишній військовополонений Дмитро Рашкевич про поведінку окупантів

Про це командир понтонно-мостового відділу 703-го окремого полку оперативного забезпечення розповів під час брифінгу у Медіацентр Україна — Одеса.

Як розповів Дмитро, в полон його взяли поблизу Бердянська у квітні. Спочатку йому вдавалося видавати себе за студента, але потім ті, хто його допитували, знайшли на телефоні у додатку «телеграм» фотографії хлопця у військовій формі. 

«У телеграмі є папка, я якій зберігається всі фото та відео, які я дивився. І коли вони мені показали фото у військовій формі, це був доказ, що я не можу бути студентом». 

Перебуваючі у полоні, військовослужбовець намагався дізнатися у росіян, чому вони прийшли в Україну.

«Різне казали, але кожен говорив, що родич, брат, знайомий приїхав з українського полону чи з місця бойових дій без статевих органів. Я так зрозумів, що майже всі, хто повернулися, кастрати.  Також цікаво, що навіть у масці вони намагалися говорити більш зі східним акцентом – як чеченці чи дагестанці. Навіщо це робили, не знаю, можливо, боялися, що їх потім впізнають», —  додав Дмитро.

Після декількох днів, як каже хлопець, його перевели у колонію у Бердянську, де він пробув 4,5 місяці у карцері.

«Всі, хто нас охороняв, нас боялися. Вони намагалися не заглядати і не розмовляти, Ми могли їх не бачити декілька днів, потім вони з’являлися та бистро щось казали й уходили. Знову розповідали історії про жахіття бандерівців та про відрізані статеві органи», — розповів хлопець.

Потім полонених з Бердянську перевели до Севастополя. Як сказав Дмитро, тільки там до українських полонених почали нормально ставитися, годувати та лікувати. Але головне, як каже військовослужбовець, так почали з’являтися хоч якась інформація: «Страшні ніж чути, що когось катують, чи чекати, що прийдуть катувати до тебе – це повний вакуум, коли не знаєш, що з твоєю родиною та Україною. Що можна відчути, коли тебе кажуть, що Одесу взяли, взяли Київ, і залишився лише Захід України», — додав Дмитро.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini