Андрій Зелінський, священик УГКЦ, військовий капелан, Медіацентр Україна-Укрінформ
21 Грудня, 2022, 13:37

Військовий капелан підтримує бойовий дух українського воїна; наразі є потреба у сотнях капеланів – священик УГКЦ Андрій Зелінський

Сьогодні військовий капелан в Україні — це військовослужбовець, який потребує підготовки та відіграє значну роль у підтримці бойового духу воїнів. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів священик УГКЦ, військовий капелан Андрій Зелінський.

«Військові капелани — коли підготовлені, коли добре розуміють, що мають робити, — відіграють надзвичайно важливу роль у забезпеченні найважливішої складової нашої перемоги: бойового духу українського воїна. Подбати про людське у людині в умовах, коли бракує найбільш необхідного, коли загроза стає настільки близькою, коли виклики стають настільки масштабними, — це особливе покликання», — пояснив Зелінський. 

Наразі в українському війську існує потреба у кількох сотнях капеланів, яка поступово заповнюється представниками різних церков, розповів Зелінський, додавши, що сьогодні військових капеланів в Україні спеціально готують до служіння у війську.

«У ЗСУ створена служба військового капеланства, яка займається організацією підготовки військових капеланів до служіння у війську. Передбачений курс, який має допомогти у дуже короткий термін набути базових компетенцій військовослужбовця, щоби легше інтегруватись і колектив. Ми використовуємо міжнародний досвід цивілізованого світу, де військовий капелан залишається перш за все душпастирем. Це не ще одна бойова одиниця. Його турбота має осягати велику кількість людей, які знаходяться в екстремальних умовах бойових дій. Саме до цього потрібно готувати українських „воїнів духу“», — пояснив Зелінський.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini