Фото ілюстративне
3 Листопада, 2022, 12:51

Від початку року Нацслужба здоров’я відшкодувала аптекам понад 1,8 млрд грн за ліки від діабету та інсулін за програмою «Доступні ліки»

Від початку року Національна служба здоров’я України відшкодувала аптекам понад 560 млн грн ліки, які необхідні при діабеті, та майже 1,3 млрд грн за інсулін за програмою «Доступні ліки». Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповіла Юлія Васильців, головна спеціалістка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ.

«На сьогодні до програми «Доступні ліки» включено 53 торгових назви лікарських препаратів, які використовуються для лікування діабету ІІ типу. 15 з них є повністю безкоштовні, решта — з доплатою», — каже Юлія Васильців.

Майже 438 тисяч пацієнтів з діабетом ІІ типу в Україні скористалися програмою «Доступні ліки», аби отримати свої профільні препарати. З них 29 тисяч — на Львівщині.

Також до програми реімбурсації включено 72 препарати інсуліну, 45 з яких безкоштовні, уточнила Юлія Васильців. Можливістю отримати інсулін скористалися 200 тисяч українців, з них із Львівщини — майже 13 тисяч.

Безкоштовно на первинній ланці медичної допомоги пацієнти можуть виміряти вміст цукру в крові, холестерин, отримати консультації сімейного лікаря, направлення на аналізи та отримати призначення препаратів за програмою «Доступні ліки».

Нагадаємо, щорічно 14 листопада відзначають Всесвітній день діабету. З цієї нагоди 12 листопада у Львові відбудеться IV Форум «Жити з Діа»-2022. Його мета — допомогти людям з діабетом жити повноцінним щасливим життям. Для цього на форумі розкажуть про найсучасніші й найефективніші методи терапії діабету, сучасні діабетичні гаджети, способи уникнення ускладнень, та нададуть практичні поради тимчасовим переселенцям, що живуть з діабетом.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini