2 Листопада, 2022, 13:02

Від 35% до 45% обладнання української енергосистеми пошкоджені внаслідок російських атак, і ці показники постійно змінюються — Центр досліджень енергетики

Рівень пошкоджень української енергосистеми внаслідок російських атак становить від 35% та 45%. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна  — Укрінформ заявив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. 

«Об’єкти відновлюють дуже швидко, потім прилітає нова хвиля ракет, і у нас є нові зруйновані об’єкти. Тому важко зафіксувати  якийсь конкретний показник, який би вказував на сьогоднішній рівень пошкоджень, але вони дійсно десь між 35% та 45%», — заявив Олександр Харченко.

За його словами, під час останніх атак окупанти змінили тактику та зосередили увагу  на установах, повязаних з генерацією електроенергії. При цьому, намагаються поцілити не самі об’єкти, а супутню інфраструктуру. 

«На гідроелектростанціях не намагаються бити по дамбах чи турбінах, це добре захищені об’єкти, і 2-3-5 ракетами їх пошкодити дуже складно. Окупанти фокусують удари на енергетичній інфраструктурі, на трансформаторних підстанціях, які відповідають за видачу електрики зі станції. Це ускладнює роботу по транспортуванню електрики», — розповів директор Центру досліджень енергетики.

На думку Олександра Харченка, російська атака на українську енергетичну інфраструктуру 31 жовтня була більш масованою за обстріли 10 та 11 жовтня. 
«Але і українська система вже краще розуміє, як опонувати цим ударам. Також наша протиповітряна оборона працює все краще і краще», —  запевнив Харченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini