16 Листопада, 2022, 12:55

Вчорашнє падіння ракет у Польщі дозволить Україні ставити більш рішучі питання про надання сучасних систем ПРО – Федір Веніславський

Після падіння російських ракет на території Польщі навряд чи варто сподіватися на дії військового характеру від НАТО, проте це дозволить Україні ставити більш рішучі питання про надання сучасних систем ПРО. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Укрінформ розповів народний депутат, член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, представник Президента в Верховній раді України Федір Веніславський.

“Я не можу бути надмірно оптимістичним щодо того, що буде введено в дію норми Договору про колективну безпеку Північноатлантичного альянсу, адже це означає, що весь блок НАТО має вступити у війну проти російської федерації. Думаю, що тут матиме місце посилення санкційного тиску на рф. Я думаю, що вчорашні події дозволять нам ставити більш рішучі питання про надання Україні найбільш сучасних систем протиракетної оборони, які унеможливлять навіть гіпотетичне повторення того випадку, який мав місце на території Республіки Польща. Але сподіватися на те, що будуть конкретні дії військового характеру, на мій погляд, навряд чи варто”, – заявив нардеп.

Також, спираючись на спілкування із міністром оборони України Олексієм Резніковим, Веніславський висловився щодо очікувань від сьомої зустрічі у форматі Рамштайн, яку контактна група з оборони України проведе 16 листопада. 

“Після того, як вчора росія вчинила одну з наймасованіших терористичних атак на території України, після влучення ракет на територію Польщі – є оптимізм, що це додасть впевненості і рішучості для урядів наших партнерів у наданні Україні тих зразків озброєння, які допоможуть більш ефективно звільняти території від ворога, більш ефективно закрити небо і забезпечити, щоби терористичні атаки рф з використанням ракет і безпілотних літальних апаратів не досягали своєї мети”, – зазначив народний депутат.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini