Фото Медіацентр Україна - Одеса: Сергій Судець, засновник спільноти "Повітряна Тривога", підполковник Національної Гвардії
10 Листопада, 2022, 15:53

В Україні зараз є всі системи ППО – протиракетні, проти дронів та проти літаків – засновник спільноти «Повітряна тривога» Сергій Судець 

Їх все ще недостатньо, але найважливіші об’єкти прикрито, повітря значною мірою закрито та ініціатива у небі на нашому боці, розповів експерт під час брифінгу у Медіацентрі Україна — Одеса.

Як він розповів, на початку війни Україна мала на озброєнні лише засоби ураження літаків.

«Російським льотчикам казали, що вони можуть літати де хочуть, і ніхто їх збивати не буде. Потім вони почали падати, десь у березні. Своїми силами ми відбили першу хвилю атак, а потім нам почали насилати зброю», — розповів Сергій Судець.

Другим переломним моментом, як каже Сергій Судець, було знищення крейсера «Москва», чия система ППО закривало небо від Ізмаїлу до Миколаєва.   

«Ми перехопили ініціативу. Зараз повітря закрите. Це щоб ви зрозуміли, як працюють наші хлопці. Партнери дивуються та не розуміють — тими засобами, що в нас були, взагалі не можна було збивати ракети.

У нас були комплекси тільки проти літаків, протиракетні комплекси такі як IRIS, тільки но почали постачати. Зараз у всі три системи – проти літаків, ракет та дронів. Але кількість їх ще не достатня», —  сказав Сергій Судець.

Проте, за його словами, кількість ППО поки що недостатня, але такі важливі об’єкти, як великі міста, більш-менш насичені системами ППО.

Спільнота «Повітряна тривога» з’явилася у лютому 2022 року, тому що більшість районів міста Одеса на той час не вмикали сигнали тривоги. У Viber кількість підписників становить понад 7 тисяч.


У серпні було створено телеграм-канал «Повітряна тривога», зараз його авдиторія становить близько 105 тисяч.  

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini